Przejdź do
Chcesz przeżyć niezapomnianą, kulinarną przygodę? Weź udział w wyjątkowym warsztacie Miele Master Cooking Classes ze znamienitymi szefami kuchni. Poznaj tajniki profesjonalistów i odkrywaj smaki, które na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Warsztaty kulinarne Miele Master Cooking Classes

Miele Master Cooking Classes to duża dawka wiedzy, mnóstwo kulinarnych inspiracji i dobra zabawa . Warsztaty mają formę kameralnych spotkań wypełnionych gotowaniem i degustowaniem autorskich potraw szefów kuchni. To świetna okazja,  by doskonalić swoje umiejętności i zainspirować się pomysłami profesjonalistów. W trakcie spotkania poznasz  przepisy na znakomite dania, które z łatwością odtworzysz we własnej kuchni. Będziesz mógł przetestować urządzenia Miele i w praktyce poznać ich możliwości. Warsztaty  są z szefami kuchniodbywają się:

  • w Gdańsku/Gdyni – prowadzi je Krystian Szidel,
  • w w warszawskim salonie Miele Experience Center Plac Unii – prowadzącym jest Marek Michalak,
  • w Royal Wilanóo w Warszawie – prowadzi je Adriana Marczewska,
  • w Krakowie – prowadzącym jest Dawid Grucel,
  • w Poznaniu – pod okiem Dominika Narlocha,
  • w Katowicach – poprowadzi je szef kuchni Przemysław Błaszczyk.

Kogo spotkasz na warsztatach Master Cooking Classes? Szefowie kuchni w Miele

Miele Master Cooking Classes to okazja, by spotkać wybitnych szefów kuchni, którzy  tworzą autorskie dania wykorzystując innowacyjne funkcje naszych urządzeń. Do grona ekspertów należą m.in.: Marek Michalak, Adriana Marczewska, Adam Michalski, Przemek Błaszczyk, Krystian Szidel, Dawid Grucel, czy Dominik Narloch. Każdego z nich wyróżnia indywidualny i niepowtarzalny styl, ogromne doświadczenie i wyobraźnia.

  • Wielbiciel kuchni francuskiej – Marek Michalak

 

Marek Michalak jest szefem kuchni z ponad 20-letnim stażem, który doświadczenie zdobywał w wielu profesjonalnych europejskich kuchniach. Urodził się na Mazurach  i dorastał w klimacie miłości do jedzenia. Kuchnia to jego powołanie i jednocześnie rodzinna tradycja – dziadek Marka był młynarzem, a ojciec i wujkowie masarzami. Pierwsze zawodowe kroki stawiał pod okiem taty, ale szybko ruszył w świat w poszukiwaniu kulinarnych przygód. Swoje miejsce odnalazł w Szkocji, gdzie przez lata rozwijał talent w renomowanych restauracjach hotelowych, takich jak słynna dwugwiazdkowa restauracja w hotelu Gleneagles. Znakomity kucharz nie poprzestał jednak na samym szefowaniu, już po trzech latach stał się właścicielem francuskiej restauracji Cafe Tabou. Autorskie menu oparte na owocach morza i dzikim ptactwie docenił magazyn Guardian, a Cafe Tabou znalazła się na liście 100 najlepszych restauracji w Zjednoczonym Królestwie. Lata sukcesów, nagród i wyróżnień zaowocowały tytułem Master Chef of Great Britain. Dzięki niemu Marek, jako jedyny Polak na świecie, może gotować dla brytyjskiej królowej. Pozostaje wierny klasycznej i tradycyjnej kuchni francuskiej, która wymaga wyjątkowej precyzji i cierpliwości. Z zaangażowaniem i pasją odkrywa stare receptury, adaptując je na nowoczesne techniki gotowania.

  • Tradycja i kulinarne trendy – Adriana Marczewska

Adriana Marczewska to szefowa kuchni, która pasję do gotowania przejęła po dziadkach. To oni nauczyli ją szacunku do tradycji, którą stara się teraz połączyć z kulinarnymi trendami. Mimo młodego wieku udało jej się zrealizować wiele ambitnych planów, dając wyraz temu, że stanowisko szefowej kuchni to ważna część jej życia. Nagrała program kulinarny „Ślinotok” dla Kuchni+ oraz „Gotowi do gotowania. Start!” i „Smaki świata” dla TVP2. Wzięła też udział w programie „Top Chef”, odpowiadała za kuchnię bistro WuWu i z powodzeniem prowadzi warsztaty oraz spotkania poświęcone sztuce kulinarnej w całej Polsce. Ta kulinarna wizjonerka podbija serca gości oraz miłośników gotowania swą kobiecą, naturalną i pełną emocji kuchnią. Pasję i miłość do gotowania widać w jej oczach i niezwykłych, kulinarnych kreacjach. Jest niespokojnym, ale wrażliwym duchem polskiej sceny kulinarnej. Jej wiedzę i doświadczenie doceniają uznani krytycy i blogerzy. Inspiracji do swych dań poszukuje w przedwojennych książkach kulinarnych i na lokalnych straganach w różnych zakątkach świata. Tworzy wyjątkowe kompozycje, łącząc to, co dobrze znane z tym, co świeże i nowoczesne. Dzieli się też w Internecie swoimi odkryciami, przepisami oraz filozofią życia.

  • Doświadczony profesjonalista – Adam Michalski

Adam Michalski to szef kuchni związany z gastronomią od ponad 30 lat – gotowanie jest dla niego nie tylko pasją, ale też całym życiem. Wśród największych sukcesów można wskazać m.in. stanowisko szefa kuchni w hotelu Victoria Intercontinental, wielokrotne tytuły kulinarnego Mistrza Polski, medale na Olimpiadzie Kulinarnej w Erfurcie, czy Kulinarny Puchar Świata w Luksemburgu. Obecnie spełnia się w roli mentora, trenera i wybitnego specjalisty z wszechstronnym doświadczeniem. Adam dzieli się swoją pasją z młodymi kucharzami – trenował Młodzieżową Kulinarną Reprezentację Polski, a jego podopieczni z powodzeniem rywalizowali w krajowych i międzynarodowych konkursach sztuki kulinarnej. Bywał jurorem i organizatorem konkursów kulinarnych oraz projektów promujących zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży. Promował też tradycyjną polską kuchnię i produkty regionalne na terenie całej Europy, Azji i Ameryki Północnej. W kuchni stale eksperymentuje, eksplorując jednocześnie różne obszary kulinarnego świata. Inspirują go różne kultury, tradycje i obyczaje. Jest profesjonalistą w każdym calu, który nie osiada na laurach, wciąż podnosząc swoje kompetencje. Wszystko, co tworzy, musi być perfekcyjne. Zawsze podkreśla, że w kuchni nie ma miejsca na przeciętność i choćby odrobinę złego smaku.

  • Kulinarny kosmopolita – Przemek Błaszczyk

Przemek Błaszczyk jest wychowankiem Kurta Schellera. To reprezentant nowej fali polskich kucharzy, który doświadczenie zdobywał podczas licznych podróży po Europie. Został finalistą w programie „Top Chef”, a dzięki wygranej w jednym z odcinków odbył staż w hiszpańskiej restauracji Arzak z trzema gwiazdkami Michelin. Przemek współtworzył też pierwszy miejski festiwal kulinarny w Katowicach MENUfaktura i napisał wiele felietonów kulinarnych dla „Gazety Wyborczej” i „Magazynu BE”. Mówi o sobie, że jest kulinarnym kosmopolitą zakochanym w tradycji i lokalnych produktach. Jego autorski projekt Mañana Bistro & Wine Bar otwarty w 2009 roku wyznaczył nowy kierunek rozwoju sztuki gotowania na Śląsku. Projekt, jako pierwszy w regionie otrzymał rekomendację Slow Food Polska, aestauracja znalazła się w żółtym przewodniku „Gault & Millau”, otrzymując dwie czapki. Przemka uhonorowano tytułem „Szefa jutra” w południowej Polsce. Jest  dobrym duchem Sezo’novo, letniego konceptu gastronomicznego w katowickim parku. Wolny czas spędza z córką lub na poszukiwaniu nietuzinkowych książek kulinarnych z różnych stron świata. Po godzinach lubi nalać sobie kieliszek dobrego wina, ukroić kromkę chleba własnego wypieku i zjeść ją najprościej, jak się da – ze słonym masłem.

  • Mistrz odważnych i niekonwencjonalnych połączeń smakowych – Krystian Szidel

Monsieur Krystian Szidel przygodę z gotowaniem rozpoczął już w wieku 17 lat podczas podróży do Francji. Sztuki kulinarnej uczył się na Lazurowym Wybrzeżu, między innymi w Cannes, gdzie doświadczał różnych połączeń smakowych i szkolił się w kuchni Fusion. Przez wiele lat był szefem kuchni sopockiego Hotelu Sheraton, pracował też w Bretanii w dwugwiazdkowej restauracji Olivier Bellin. W swojej kuchni chętnie sięga po inspiracje kuchnią francuską i hiszpańską, ale również po tradycyjne polskie smaki. Jest mistrzem odważnych i niekonwencjonalnych połączeń. Jest współtwórcą i współwłaścicielem cukierni UMAM w Gdańsku, a na co dzień prowadzi gospodarstwo agroturystyczne w 120-letnim domu na Mazurach.

  • Znawca kuchni śródziemnomorskiejDawid Grucel

Jego motto to ,, jesteś tak dobry jak twoje ostatnie danie”, dlatego każdego dnia podejmuje nowe wyzwania by zdobyć kolejne doświadczenie.

Pochodzi z Krakowa, tam też zaczynał swoja przygodę z gotowaniem w najlepszych restauracjach pod okiem francuskich szefów kuchni. Mieszkając kilka lat w Irlandii pokochał kuchnię śródziemnomorską. Dziś łączy ją z tradycyjną kuchnią polską i odkrywa ją na nowo.

Wraz z Poland National Culinary Team reprezentuje Polskę na największych międzynadowch wydarzeniach kulinarnych, jak Culinary Word Cup Luxemburg 2018 oraz IKA Culinary Olympics Stuttgart 2020 (w obu przypadkach zakończonych srebrnym medalem. Gotuje na najważniejszych zgrupowaniach Narodowej Reprezentacji Polskiej Siatkówki. Kilka razy w roku pojawia się również w polskiej ambasadzie w Wiedniu, gdzie gotuje dla dyplomatów z całego świata. Dawid pracował również jako szef kuchni w renomowanych restauracjach i prestiżowych hotelach  a za swoją kuchnię był wyróżniany czterokrotnie między innymi w żółtym przewodniku Gault&Millaut.

 

  • Nowoczesność i regionalność – Dominik Narloch

 

Kuchnia Dominika Narlocha to połączenie nowoczesności i lokalności serwowanych potraw. Pracuje zawsze w oparciu o świeże i naturalne produkty. Jego dania tworzone są z poszanowaniem tradycyjnych składników i metod przygotowania potraw. Jednocześnie chętnie zwraca się także ku nowoczesnym technikom gotowania. Lubi łączyć skrajne smaki, tekstury i konsystencje.
Jeszcze jako szef kuchni poznańskiej restauracji Hugo został czwartym w Polsce oraz pierwszym w Wielkopolsce szefem, wyróżnionym oficjalną rekomendacją organizacji Slow Food Polska za nowoczesne podejście do tradycyjnej kuchni przy wykorzystaniu regionalnych produktów. W 2014 roku otrzymał również Puchar Prezesa Polskiej Agencji Rynku Rolnego za najlepszą regionalną kuchnię oraz wyróżnienie przewodnika Gault&Millau w postaci najwyższej noty w Wielkopolsce.
Dwa lata kierował kuchnią hotelu Herbarium w kujawsko-pomorskiem, gdzie skupił się na rozwijaniu pasji do naturalności i regionalności, tworząc największy w Polsce restauracyjny ogród, w którym zajął się własną uprawą warzyw oraz ziół. Stworzył także własną wędzarnię i dojrzewalnię oraz hodowlę pszczół, by mieć dostęp do najświeższych i najlepszych składników. Jest szefem kuchni japońskiej restauracji ZenOn w Poznaniu.