Przejdź do

Sprawne usunięcie sierści psa lub kota z kanapy, szybka eliminacja kurzu z trudno dostępnych miejsc – nawet na wysokiej półce lub pod grzejnikiem, bezpieczne i efektywne sprzątnięcie dziecięcego pokoju, błyskawiczne usunięcie okruchów z tapicerki samochodu – to i wiele więcej gwarantują nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe, szturmem zdobywające polski rynek. Sprawdź, jakie mają zalety i przekonaj się, dlaczego warto mieć dobry model odkurzacza pionowego w swoim domu.

Jak działa odkurzacz pionowy?

Odkurzacze pionowe z roku na rok zyskują na popularności i są coraz chętniej wybierane przez konsumentów. W 2021 r. stanowiły już 44% polskiego rynku i stopniowo wypierają tradycyjne urządzenia. Nic dziwnego. Mogą pochwalić się całym szeregiem zalet, które stawiają je wyżej w rankingu wydajności, użyteczności i komfortu użytkowania. Przede wszystkim:

 • niezwykle praktyczne, lekkie i wygodne w obsłudze – w porównaniu do tradycyjnego urządzenia, które ma poziomą bryłę z elastyczną rurą, posiadają długą, sztywną szczotkę ze zintegrowaną obudową, na której końcu znajduje się wyprofilowana rączka. Obsługuje się je w pozycji wyprostowanej, dzięki czemu użytkowanie tego rodzaju urządzenia jest dużo wygodniejsze, nawet wówczas, gdy chcesz dostać się do trudno dostępnych miejsc, takich jak podłoga pod niskimi meblami czy przestrzeń pomiędzy kanapą a ścianą,
 • nie mają worka – brud gromadzi się w pojemniku, który należy okresowo opróżniać, a nie w worku, co jest bardziej ekonomiczne i ekologiczne (nie trzeba kupować worków, a możliwość mycia pojemnika pod bieżącą wodą ułatwia utrzymanie go w czystości),
 • są zasilane akumulatorowo, bez kabla – nie ma potrzeby przełączania pomiędzy gniazdkami sieciowymi, znajdującymi się w różnych pomieszczeniach; można łatwo przenieść urządzenie i usunąć zabrudzenia w różnych pomieszczeniach i na schodach,
 • zapewniają wygodne sprzątanie całego domu – na każdym poziomie. Są przeznaczone do odkurzania każdego rodzaju podłóg. Większość odkurzaczy pionowych daje też możliwość wysprzątania wszystkich zakamarków, również tych przy suficie,
 • gwarantują cichą pracę – w trakcie eksploatacji zazwyczaj można oglądać telewizję czy słuchać radia,
 • mają kompaktową konstrukcję, która ułatwia składowanie – odkurzacz pionowy swobodnie zmieści się w szafie, a większość modeli można dodatkowo rozłożyć na mniejsze elementy, które – nieużywane, zmieszczą się nawet w większej szufladzie.

Dla kogo odkurzacz bezprzewodowy będzie idealnym rozwiązaniem?

Odkurzacz pionowy sprawdzi się nie tylko wtedy, gdy męczy cię przepinanie kabla podczas sprzątania mieszkania albo gdy zależy Ci na sprawnym wysprzątaniu całego domu, od podłogi, aż po sufit. Urządzenie ze specjalistycznym filtrem (np. HEPA), to również świetna opcja dla alergików, którzy nie powinni wdychać pyłków i drobinek kurzu, właścicieli zwierząt, dla których prawdziwym utrapieniem jest wszędobylska sierść, zalegająca na krzesłach, dywanach i kanapach, a także rodzin z dziećmi, którym zależy na bezpiecznym i efektywnym sprzątaniu domu. W większej ciszy i bez niebezpiecznych kabli, interesujących dla młodszych dzieci.

Odkurzacz pionowy poleca się także seniorom i osobom zmagającym się z bólem kręgosłupa – jest lekki, nie wymaga schylania i gwarantuje płynną pracę bez zbędnych skłonów i wymachów. Doskonale sprawdzi się zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i dużych domach (przy większych powierzchniach trzeba wybrać urządzenie z wymiennym akumulatorem, który zapewni płynną pracę bez zbędnych przestojów. Gdy jeden akumulator będzie w użyciu, drugi może się ładować).

Wbrew pozorom, z powodzeniem zastąpi tradycyjny model odkurzacza i będzie samodzielnym urządzeniem służącym do sprzątania całego domu. Jego duża funkcjonalność oraz poręczna konstrukcja sprawiają, że jest bardziej użyteczny niż urządzenie workowe – szybciej pozbędziesz się kurzu z domu, a nawet samochodu i nie włożysz w to dużego wysiłku. Urządzenie jest skuteczną zachętą do odkurzania również dla młodszych domowników. Kształtuje dobre nawyki i zachęca do utrzymania czystości.

 

Cechy idealnego odkurzacza bezprzewodowego

Jeśli zależy Ci na odkurzaczu bezprzewodowym, dzięki któremu sprzątanie będzie maksymalnie komfortowe, koniecznie zwróć uwagę na to, by dobrać urządzenie pod kątem własnych potrzeb. Dobry odkurzacz bezprzewodowy powinien:

 • być wykonany solidnie, z dbałością o każdy szczegół,
 • mieć wygodną i funkcjonalną konstrukcję,
 • posiadać różne tryby pracy,
 • być energooszczędny i gwarantować wysoką wydajność,
 • mieć dodatkowe funkcje, odpowiadające twoim wymaganiom,
 • być łatwy do utrzymania w czystości,
 • mieć na wyposażeniu skuteczną elektroszczotkę, z możliwością wyboru wałka dopasowanego do podłogi w Twoim domu (parkiet, płytki, wykładziny itp.),
 • przyciągać wzrok atrakcyjnym designem – szczególnie wtedy, gdy planujesz trzymać go na widoku.

Dobrym wyborem może okazać się np. odkurzacz pionowy Triflex HX2, który spełnia najwyższe oczekiwania pod względem jakości i użyteczności, gwarantuje dopasowanie do potrzeb zróżnicowanych grup odbiorców, a dodatkowo może pochwalić się efektowną szatą graficzną, a zatem ma wszystko to, co powinien mieć wzorcowy odkurzacz bezprzewodowy.

Triflex HX2, w zależności od modelu, jest dostępny w różnych wersjach kolorystycznych, . Jeśli cenisz dobry design, z pewnością zainteresuje Cię fakt, że unikalne wzornictwo modelu HX2 PRO doceniono, przyznając mu nagrodę Red Dot.

Odkurzacz jednoczęściowy, z wyjmowanym modułem ręcznym czy w konstrukcji 3w1?

Rynek odkurzaczy pionowych jest bardzo rozbudowany, dlatego każdy może znaleźć tu opcję dla siebie. Jakie urządzenia masz do wyboru?

 • jednoczęściowe – nierozkładane, służące głównie do czyszczenia płaskich powierzchni, czyli podłóg i dywanów,
 • z modułem ręcznym, który można łatwo odpiąć, dzięki czemu szybko usuniesz pajęczyny przy suficie, odkurzysz tapicerkę samochodu czy zbierzesz okruszki ze stołu,
 • w wersji 3w1, jak Triflex HX2 Miele, zapewniające wygodną i elastyczną pracę na każdym poziomie użytkowania. Część zasilającą urządzenie (moduł PowerUnit) można zamontować tu albo w górnej lub w dolnej części odkurzacza, dzięki czemu sprawnie odkurzysz zarówno większe powierzchnie, jak i górne półki czy wąskie przestrzenie pod meblami. Bez konieczności przesuwania mebli i bez przemęczania nadgarstka (co jest dość częste przy dłuższej pracy z akumulatorem montowanym przy rączce). Dodatkowo przy instalacji modułu zasilającego na dole odkurzacza, możesz odstawić go w dowolnym miejscu, bez konieczności odwieszania go na uchwycie ściennym.

Moc silnika i siła ssania

Dobry odkurzacz pionowy powinien cechować się wysoką wydajnością, aby sprzątanie przebiegało sprawnie i efektywnie. W urządzeniu Triflex HX2 zapewniono ją dzięki:

 • nowemu silnikowi Digital Efficiency, który gwarantuje moc o 60% większą w porównaniu do poprzedniego modelu (HX1),
 • bardzo szerokiej elektroszczotce Multi Floor XXL, która samodzielnie wykrywa rodzaj wykładziny i automatycznie dostosowuje parametry pracy do konkretnego typu podłogi – na dywanie moc automatycznie wzrasta (wraz ze wzrostem prędkości wałka), a na powierzchniach mniej wymagających, jak panele czy parkiet – spada.

Co znamienne, dzięki doskonałej szczelności urządzenia, specjalnemu systemowi przepływu powietrza i odpowiednio skonstruowanej ssawce, Triflex HX2 gwarantuje dużą siłę ssania przy niskim zużyciu energii – zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. To rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne!

Rodzaj filtra

Dobrej jakości odkurzacz pionowy powinien mieć kilkustopniowy system filtracji, który zapewni skuteczne usuwanie bakterii oraz wirusów z każdej odkurzanej powierzchni. To ważne nie tylko dla alergików czy miłośników zwierząt, ale też wtedy, gdy w domu mieszkają małe dzieci, które często nie zważają na rodzicielskie napomnienia, aby nie wkładać do ust rzeczy leżących na podłodze. W modelu Triflex HX2 masz do dyspozycji:

 • technologię Vortex, pozwalającą na oddzielenie dużego kurzu od drobnego pyłu,
 • filtr na drobny pył i filtr wylotowy (w zależności od modelu może to być Hygiene Lifetime albo HEPA Lifetime), gwarantujące, że cały wchłonięty brud pozostaje w pojemniku i nie wydostaje się na zewnątrz,

Przydatna jest także funkcja Comfort Clean. Z jej pomocą, bez konieczności otwierania pojemnika na kurz, można łatwo strząsnąć drobinki, które pozostały na filtrze, co powoduje, że spadają one na dno pojemnika. Dzięki temu nie trzeba czyścić filtra tak często, jak dotychczas.

Długość pracy na zasilaniu z akumulatora

Standardowy czas pracy odkurzacza pionowego (zasilanego akumulatorem) wynosi maksymalnie 20-45 min (lub nieco więcej, jeśli odkurzamy tylko w trybie ekonomicznym). O ile taki czas zazwyczaj wystarcza do posprzątania małego mieszkania, przy większych powierzchniach może być już kłopot. Dlatego w przypadku odkurzaczy bezprzewodowych ważnymi parametrami są też czas ładowania akumulatora oraz możliwość wydłużenia czasu pracy za pomocą wymiennych baterii. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy masz duży dom, planujesz większe porządki lub chcesz równocześnie odkurzyć i mieszkanie, i samochód.

Odkurzacz pionowy Triflex HX2 pod tym względem sprawdza się znakomicie! Wydajna, wymienna bateria litowo-jonowa (prod. Varta) pozwala na płynne odkurzanie nawet do 60 minut.  W modelach Racer, PRO, Performance, Runner, czas pracy można dwukrotnie wydłużyć, dzięki dodatkowemu akumulatorowi, który dostajesz w zestawie. A do pełnego naładowania baterii wystarczą tylko 4 godziny.

W przypadku akumulatora wyjmowanego z odkurzacza, warta uwagi jest również możliwość ładowania go w stacji dokującej lub za pomocą zasilacza podpiętego do dowolnego gniazdka.

Funkcje dodatkowe

Wybierając dobry odkurzacz pionowy, warto zwrócić uwagę również na dodatkowe funkcje i ułatwienia, wpływające na komfort i wygodę pracy. Jednym z najważniejszych udogodnień są różnorodne końcówki, pozwalające oczyścić różne typy zabrudzeń z wielu powierzchni. Triflex HX2 ma na wyposażeniu zarówno szczotkę przeznaczoną do tapicerki, jak i elektroszczotkę, która pozwala usunąć sierść (model Cat&Dog), a także ssawkę szczelinową ułatwiającą sprzątanie w trudno dostępnych miejscach. Model HX2 Pro wyposażono również w wymienny wałek Hardfloor Care Tool, służący do pielęgnacji twardych, ale jednocześnie delikatnych podłóg, np. parkietów. Posiadacze innych niż HX2 Pro modeli Triflexa mogą go dokupić jako dodatkowe wyposażenie – jest kompatybilny zarówno z odkurzaczami HX1, jak i HX2.

Ale to nie koniec udogodnień. W odkurzaczu zastosowano również funkcję Twist2Open, które pozwala na opróżnianie pojemnika bez kontaktu z brudem. Szybko i bez konieczności wdychania alergenów!

Słowem podsumowania – Triflex HX2 Miele jest urządzeniem, które z warto zaprosić do swojego domu. Zapewnia wysoką ergonomię podczas obsługi, pozwala na łatwe usuwanie zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc, a do tego gwarantuje wyjątkową wydajność oraz uniwersalne wzornictwo.