Przejdź do

 

Dobrze zaprojektowana kuchnia jest nie tylko funkcjonalna, ale także zaaranżowana zgodnie z obowiązującą modą. Jakie trendy w urządzaniu kuchni będą królowały w 2022 roku?

Jakie kolory będą modne w 2022 roku?

Od kilku sezonów w kuchniach króluje biel. To bowiem idealny kolor do małych i ciemnych wnętrz. Sprawia, że pomieszczenia optycznie wydają się większe i bardziej przestronne. W 2022 roku biel nadal będzie modna, ale zejdzie nieco na drugi plan. Nowe aranżacje zostaną wzbogacone bardziej śmiałymi akcentami kolorystycznymi. Modne kuchnie 2022 to wnętrza pełne życia, kolorów i ciekawych połączeń barw.

Modne kolory w kuchni to przede wszystkim zieleń w różnych odcieniach – szmaragdu, oliwki, ale także ciemnych tonów, inspirowanych lasem. Pojawiać się będą granatowe akcenty. Do kuchni wkracza także czerń, ale trudno stwierdzić, czy zostanie na dłużej. Projektanci coraz częściej wykorzystują kolory inspirowane szlachetnymi kamieniami. Poza głęboką czernią, spotkamy się w kuchni także z takimi kolorami, jak szmaragd czy granat, ale także rubin. Barwy te mają jednak stanowić dodatek, który nie powinien zdominować przestrzeni.

Absolutnym hitem w 2022 roku będą meble kuchenne w dwóch kolorach. To interesujące rozwiązanie łączy w sobie elegancję i odrobinę szaleństwa. Górne szafki mają kontrastować z dolnymi. Najmodniejsze kolory do dwukolorowej kuchni to połączenie bieli i szarości, bieli i czerni, a nawet czerwieni i czerni lub drewna i czerni.

Najnowsze trendy w kuchni opierają się na eksperymentowaniu i wprowadzaniu do wnętrza mocniejszych barw. Ważne, aby zachować umiar i dobrać pasującą do siebie paletę odcieni.

Modne style w 2022

W roku 2022 kuchnie będą inspirowane różnymi stylami – można powiedzieć, że przeciwstawnymi. Przeważający będzie minimalizm w różnych postaciach. Proste wnętrza za sprawą kolorów, kształtów i dodatków nabierają bowiem charakteru. Jednym z najciekawszych trendów, który wkracza nie tylko na salony, ale także do kuchennych wnętrz jest styl japandi. To minimalizm będący połączeniem inspiracji japońskich i skandynawskich. Aranżacje w stylu japandi są przytulne, a zarazem proste i bardzo funkcjonalne. Znakiem rozpoznawczym jest wszechobecny porządek, dający poczucie harmonii.

Dużą rolę w aranżacji kuchni będą odgrywać style nawiązujące do przyrody i natury. Jednym z nich jest boho, który w nowoczesnej postaci cechuje się łagodnymi kolorami, etnicznymi i kwiatowymi motywami oraz ekologią w szerokim ujęciu. Naturalne są kolory, ale także rozwiązania mające na celu ochronę środowiska.

Modne będą także kuchnie oparte na stylu art deco i retro. Nawiązania do dawnych epok nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter. Szykowne bibeloty czy wiekowe przedmioty mają jednak urozmaicić dość nowoczesną aranżację, a nie ją zdominować. Poza tym z mody nigdy nie wygodzi także ponadczasowa klasyka.

Materiały w 2022

Modne kuchnie 2022 to przestrzenie, w których największy nacisk położony jest na jakość. Królować będą solidne i trwałe materiały o wieloletniej wytrzymałości, które pozytywnie wpłyną na komfort użytkowania kuchni na co dzień. W kuchennych aranżacjach znajdziemy więc granit, konglomerat, spiek kwarcowy, marmur, drewno egzotyczne lub zaimpregnowany dąb, a także płyty drewnopodobne pokryte grubą warstwą lakieru.

Materiały stosowane w aranżacjach kuchennych w 2022 roku sprawiają, że wnętrza będą prezentowały się elegancko i stylowo. Zwłaszcza marmur nada kuchniom luksusowego charakteru. Wnętrza ocieplą zaś meble wykonane z naturalnego drewna. Poza tym to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym stylu, zarówno boho, retro, jak i minimalistycznym oraz japandi.

Meble i wyposażenie

Modne meble do kuchni to połączenie designu, wygody, ergonomii, ale także nowoczesnych rozwiązań. We współczesnych aranżacjach coraz częściej odchodzi się od dwurzędowej zabudowy. Modne kuchnie 2022 często mają jedynie dolne szafki. Ten zabieg sprawia, że kuchnia nabiera lekkości i przestronności. Nadal w modzie będą też kuchnie otwarte na salon lub jadalnię. Ich punktem centralnym oczywiście będą wyspy, które chyba na stałe zagościły w aranżacjach wnętrzarskich.

Jeżeli chodzi o wygląd mebli kuchennych, to dużą popularnością będą cieszyły się przede wszystkim gładkie, satynowe oraz matowe powierzchnie, które są łatwe w czyszczeniu. Modne będą także ukryte uchwyty.

W 2022 roku duży nacisk położony będzie na nowoczesne rozwiązania w kuchni, które oparte są o inteligentne technologie. Mowa m.in. o bezdotykowych bateriach oraz oświetleniu czy urządzeniach AGD sterowanych za pomocą aplikacji w smartfonie. Dzięki technice kuchnia stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna i przyjazna w codziennym użytkowaniu. Innowacyjne rozwiązania i wyposażenie kuchni to także oszczędność czasu, pieniędzy i ochrona zasobów naturalnych.

W najnowsze trendy z pewnością wpisują się urządzenia Miele wyposażone w innowacyjny system Miele@home. Sprytne połączenie sprzętów w sieć za pośrednictwem domowego routera WLAN i chmury Miele Cloud pozwala w pełni korzystać z ich potencjału na co dzień. Obsługa jest prosta – przez aplikację Miele lub integrację z istniejącymi systemami Smart Home.

Aplikacja Miele zapewnia dostęp do wszystkich urządzeń domowych. Dzięki niej można mieć wszystko pod kontrolą. Umożliwia ona np. śledzenie procesu pieczenia czy informuje o zakończeniu pracy zmywarki. Aplikacja przekazuje niezbędne informacje oraz zapewnia wygodną i szybką obsługę. Oferuje też o wiele więcej, np. daje dostęp do dodatkowych informacji i usług dla urządzeń (np. BaristaAssistant, ShopConn@ct), a nawet przepisów.

Dzięki praktycznemu interfejsowi Miele Cloud, nasze sprzęty mogą być również zintegrowane z systemami Smart Home. Daje to ogromne możliwości. Przykładowo, można uzależnić ich pracę od planu dnia domowników. Kiedy wyjdziesz do pracy, sprzęty automatycznie przełączą się w tryb gotowości. W przypadku sygnału z czujnika dymu natomiast wszystkie urządzenia kuchenne zostaną wyłączone.

Warto także wspomnieć o efektywnym wykorzystaniu energii. Posiadanie instalacji fotowoltaicznej lub cyfrowego licznika energii elektrycznej pozwala korzystać z prądu, gdy jest on dostępny. Za pomocą centralnego systemu zarządzania energią automatycznie mogą uruchomić się takie urządzenia, jak pralka, suszarka czy zmywarka do naczyń.

Dzięki Miele@home możliwa jest także komunikacja urządzeń połączonych w sieć. W praktyce oznacza to, że np. suszarka wyposażona w funkcję Wash2Dry automatycznie ustawia odpowiedni program suszenia, po tym jak pralka przekaże jej informacje o zakończeniu prania. Innym przykładem udogodnień jest funkcja Con@ctivity 3.0, która sprawia, że wyciąg kuchenny reaguje automatycznie na ustawienia płyty grzejnej po jej włączeniu, dostosowując moc wentylatora do warunków panujących na kuchence.

Oferowane przez nas rozwiązania w coraz szerszym zakresie pozwalają automatyzować ręczne działania i czynności obsługowe. Przekłada się to na większy komfort życia codziennego i oszczędność czasu oraz lepsze efekty pracy urządzeń, a także dbałość o środowisko.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto podkreślić, że w najnowsze trendy wpisuje się także ekologia i dbałość o środowisko naturalne. Rosnąca świadomość na temat zagrożeń i ich konsekwencji dla planety oraz ludzkości sprawia, że zrównoważony rozwój oraz inicjatywy na rzecz neutralności klimatycznej stały się bardzo ważne.

Nasza firma holistycznie podchodzi do zagadnień zrównoważonego rozwoju i stale podejmuje działania mające na celu poprawę wyników w tym zakresie. Urządzenia Miele produkowane są z najwyższej jakości materiałów przy zastosowaniu najnowocześniejszych procesów produkcyjnych. Dzięki temu mogą być użytkowane przez 20 lat.

Przy projektowaniu urządzeń, nasi konstruktorzy biorą pod uwagę nie tylko funkcjonalność i skuteczność działania, ale także maksymalizację wydajności i jednocześnie minimalizację zużycia, np. wody, energii elektrycznej czy środków chemicznych. Jest to korzystne rozwiązanie dla użytkowników oraz środowiska. Nasze sprzęty zużywają tylko niezbędną ilość wody i prądu, a wiele modeli już dziś zalicza się do najwyższej klasy energetycznej A.

Produkty Miele od początku istnienia firmy wyróżniają się wysoką jakością i długim okresem użytkowania. W XXI wieku dodatkowo stają się pionierami w zakresie inteligentnych technologii.