Przejdź do

Alergie są powszechnym i poważnym problemem, z którym borykamy się na co dzień. W znacznym stopniu utrudniają swobodne funkcjonowanie, dlatego warto szukać niezawodnych domowych urządzeń wyposażonych w rozwiązania minimalizujące oddziaływanie alergenów na uczulone osoby. Miele dba o to, by przynosić ulgę alergikom, oferując m.in. mocne odkurzacze z filtrami HEPA, pralki i pralko-suszarki usuwające do 99,99% bakterii, wygodne w obsłudze roboty sprzątające czy lodówki, które przedłużają trwałość żywności i ograniczają kontakt z pleśniami.

Pralka dla alergika – na co zwrócić uwagę?

Kurz, pyłki, pleśń i inne alergeny są istną zmorą alergików. Jednak można z nimi skutecznie walczyć, m.in. poprzez wybór odpowiednich urządzeń domowych, np. pralek. Poszczególne modele wiodących producentów są wyposażone w specjalne programy antyalergiczne, których działanie jest potwierdzone certyfikatami wystawianymi przez niezależne organizacje. Tego typu urządzenia przeprowadzają intensywne pranie i powtarzają cykl płukania, aby usunąć z odzieży i domowych tekstyliów wszelkie drobnoustroje czy nawet najmniejsze cząsteczki detergentów, które mogłyby podrażniać uczulone osoby. Będą też szczególnie pomocne w dbaniu o higienę dziecięcych ubrań i zabawek, zwłaszcza jeśli maluszek już od najmłodszych lat boryka się z alergiami.

Pralki i pralko-suszarki Miele zapewniają potwierdzoną naukowo, skuteczną ochronę przeciw wirusom. Decydując się na ich wybór zyskasz nie tylko dokładnie wyprane, ale też higieniczne czyste: ubrania, ręczniki, pościel, bieliznę i tekstylia. Programy Tkaniny delikatne 40 °C z dodatkową opcją AllergoWash oraz Bawełna Higiena 60 °C oraz efekt czyszczący PowerWash:

 • niezawodnie usuwają ponad 99,99% bakterii E.coli i S.aureus,
 • są skuteczne wobec wirusów otoczkowych i bezotoczkowych (np. koronawirusów lub wirusów grypy),

co zostało potwierdzone badaniem przeprowadzonym przez Hochschule Rhein-Waal.

Co więcej, automatyczne dozowanie TwinDos ułatwia codzienne pranie a w połączeniu z wysoką wydajnością PowerWash pielęgnacja tkanin jest maksymalnie efektywna. Pomoże także dostosować odpowiednią ilość detergentu, co jest szczególnie istotne dla alergików, bowiem nadmiar środków piorących może powodować podrażnienia . Dodatkowo TwinDos występuje również w wersji Sensitive, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z różnego rodzaju alergiami skórnymi.

Perfekcyjnie czysta, świeża garderoba pomaga uniknąć alergikom licznych uczuleń i – wynikającego z nich – dyskomfortu. Dlatego urządzenia Miele zostały wyposażone w system parowy SteamCare, będący świetną alternatywą dla częstego prasowania. Dzięki tej funkcji codzienna pielęgnacja tkanin jest szybsza i wygodniejsza. Program Odświeżanie skutecznie usuwa zapachy z krótko noszonej odzieży, bez jej prania.

Zmywarka dla alergika – dlaczego warto?

Podobnie jak w przypadku ubrań i domowych tekstyliów, dla alergików niezwykle ważna jest perfekcyjna czystość zastawy, naczyń i sztućców oraz właściwe dozowanie środków myjących, które mogą powodować uczulenia i podrażnienia. To wszystko może zapewnić dobra zmywarka. Dlatego warto zwrócić uwagę na wybór urządzenia, które ułatwi codzienne funkcjonowanie uczulonym osobom.

Zmywarki Miele zapewniają najlepszą pielęgnację naczyń dzięki następującym cechom i innowacyjnym funkcjom:

 • Potwierdzona higieniczność – modele z serii PFD usuwają ponad 99,9% wszystkich wirusów, w tym koronawirusów.
 • Intensywne mycie na dwóch poziomach zmywania – niezależnie od ułożenia i rodzaju naczyń, masz pewność, że wszystkie zostaną dokładnie wymyte i nie musisz martwić się o ich uszkodzenia.
 • Technologia EcoPower – pozwala oszczędzać wodę i energię dzięki odpowiednio zaprojektowanemu dopływowi.
 • System zmywania świeżą wodą – sprawia, że po każdej fazie płukania woda jest wymieniana, a finalne spłukanie odbywa się w temperaturze dopasowanej do ładunku, co zapewnia perfekcyjne rezultaty zmywania i wysoki poziom higieny, który znacznie przekracza standardowe wymagania stawiane profesjonalnym zmywarkom.
 • Aranżacja koszy FlexLine dla wszystkich – gwarantuje łatwe przestawianie, elastyczne rozmieszczanie i osiągnięcie najlepszych rezultatów czyszczenia domowej zastawy.
 • Szuflada 3D MultiFlex – zapewnia wyrafinowane możliwości regulacji, dzięki czemu możesz w niej komfortowo ułożyć nie tylko wszystkie sztućce, ale także pałeczki czy małe naczynia.

Sprawdź >>> Czego nie wiesz o zmywarkach do naczyń? Poznaj funkcje, które zmieniają jakość mycia naczyń.

Odkurzacz z filtrem HEPA – co to takiego?

Niezliczone alergeny – począwszy od pyłków drzew i kwiatów na wiosnę, po te niewidoczne, uciążliwe przez cały rok, jak wirusy, bakterie, odchody roztoczy czy pleśń – zakłócają alergikom komfort codziennego funkcjonowania. Dlatego tak istotne jest utrzymanie możliwie jak największej czystości w domu, w czym może pomóc wytrzymały odkurzacz. Powinien nie tylko oczyścić powierzchnię, ale też ułatwić sprzątanie uczulonym osobom.

Najlepszym rozwiązaniem dla alergików są modele ze specjalistycznymi filtrami HEPA, ponieważ minimalizują bezpośredni kontakt ze wszelkimi zanieczyszczeniami. Odkurzacze Miele zostały skonstruowane tak, aby obcowanie z niebezpiecznymi alergenami było ograniczone do minimum, a powietrze po sprzątaniu – maksymalnie oczyszczone. Dzięki wysokiej klasy reemisji zatrzymują większość zanieczyszczeń, w tym: kurz, wirusy, bakterie, grzyby pyłki i pierwotniaki oraz nie rozpraszają ich w pomieszczeniach.

Choć alergikom poleca się zazwyczaj odkurzacze workowe (łatwiejsze i bezpieczniejsze w opróżnianiu), modele bezworkowe Miele są wyposażone w funkcje, które minimalizują styczność z potencjalnymi alergenami. Ich opróżnianie, które odbywa się od dołu, jest wysoce higieniczne, dzięki czemu wznoszenie kurzu staje się bezpieczniejsze. Dlatego w przypadku tej marki, alergicy nie są ograniczeni do wyboru jednej kategorii urządzeń sprzątających. Warto mieć też na uwadze, iż w ofercie Miele można znaleźć również odkurzacze dedykowane posiadaczom zwierząt – dzięki końcówkom typu TurboTeQ umożliwiają błyskawiczne usunięcie wszelkich włosów i włókiem, nawet z delikatnych dywanów.

Sprawdź >>> jaki model odkurzacza wybrać, aby najlepiej spełnił Twoje oczekiwania. 

Czym są filtry HEPA?

Filtry HEPA, czyli z ang. High Efficiency Particulate Air są szczególnie polecane alergikom oraz właścicielom domowych zwierząt. Sama ich nazwa podkreśla wysoką skuteczności filtra cząsteczkowego.

Wykonuje się je głównie ze szkła spiekanego i składają się z 3 warstw połączonych syntetycznymi żywicami, dlatego zapewniają wysoki poziom filtracji. Są niezwykle skuteczną barierą dla kurzu, roztoczy, bakterii, wirusów, grzybów i pierwotniaków, które wyłapują na trzy sposoby – poprzez przechwytywanie, zderzanie oraz dyfuzję.

Modele workowe Miele wyposażone w filtr HEPA AirClean wyłapują bardzo drobny kurz, usuwają pyłki, roztocza i wszelkie alergeny oraz czyszczą powietrze w pomieszczeniu, dlatego są szczególnie polecane alergikom. Odkurzacz Miele Complete C3 Allergy podczas sprzątania filtruje z powietrza w otoczeniu ponad 99,999% wszystkich cząsteczek, w tym nawet drobny kurz. Ze sprzętem tym dostępna jest opcjonalnie ssawka podłogowa AllergoTeQ – dzięki czujnikowi higieny pokazuje ona postęp czyszczenia – gdy kontrolka świeci się na zielono, oznacza to, że podłoga jest higienicznie czysta, co poświadcza nawet TÜV Nord.

Robot sprzątający dla alergika – czy warto?

Ze względu na specyfikę pracy, odkurzacz automatyczny jest świetnym uzupełnieniem urządzeń sprzątających w domu. Jego obsługa nie wymaga od użytkownika żadnego wysiłku – zaprogramowany, rozpoczyna pracę po uruchomieniu a po zakończonym cyklu wraca do stacji dokującej. To nieoceniona pomoc dla alergików, ponieważ tak zaawansowane technologicznie urządzenie pomoże utrzymać czystość domowych powierzchni bez potrzeby częstszych porządków tradycyjnym odkurzaczem.

Roboty sprzątające Miele zapewniają znakomitą wydajność, długą pracę na jednym ładowaniu oraz szereg innowacyjnych funkcji, w tym: nawigację 3D Smart, Home Vision HD czy Quattro Cleaning Power a jednocześnie są wyposażone w filtr AirClean, który dodatkowo oczyszcza powietrze w zamkniętych pomieszczeniach. Zapewniają więc alergikom podwójny oddech – ulgę w codziennym dbaniu o czystość domu czy mieszkania oraz oczyszczone powietrze w zamkniętych pomieszczeniach.

 

Przechowywanie żywności – jaka lodówka dla alergika?

Myśląc o domowych urządzeniach, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie alergikom zazwyczaj zapominamy o lodówkach. Bardziej oczywiste wydają się odkurzacze, pralki czy zmywarki – a przecież przechowywanie żywności też jest niezwykle istotne. Zaawansowany technologicznie model lodówki może w znacznym stopniu ograniczyć kontakt z pleśniami czy wszelkimi drobnoustrojami, które są silnymi alergenami.

Chłodziarko-zamrażarki Miele, dzięki dopracowanej konstrukcji, są wygodne i łatwe w czyszczeniu, gwarantując pełną higienę wewnątrz urządzenia oraz minimalizując kontakt z bakteriami. Wyróżniają je innowacyjne funkcje, m.in:

 • Active – zapewniająca do pięciu razy dłuższą świeżość produktów dzięki aktywnemu nawilżaniu parą wodną,
 • Freeze&Cool – otwierająca nowe możliwości przechowywania, aby używać komory mrożenia do chłodzenia składników w większej przestrzeni,
 • MasterCool-MasterFresh – odpowiedzialna za optymalny klimat (temperaturę i wilgotność) gwarantujący nawet do 3 x dłuższą świeżość produktów.

Wraz z rozwojem technologii oraz zaangażowaniem wiodących producentów sektora AGD, alergicy mogą znaleźć pionierskie – a jednocześnie proste i komfortowe w obsłudze – urządzenia, które ułatwią utrzymanie porządku oraz czystości powietrza w domu. Marka Miele, dzięki ogromnemu doświadczeniu, najwyższej jakości produktów oraz nieustannemu rozwojowi przynosi ulgę w codziennych obowiązkach, szczególnie tym Klientom, którzy ze względu na kwestie zdrowotne, mają szczególne wymagania i oczekiwania.